Yatak Odası İçin Renk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

SEMPATİ MOBİLYA

Evimizi dizayn ederken en ince ayrıntısına kadar düşünürüz. Evimizin sahip olduğu alanı göz önünde bulundurarak kaliteli, işlevsel ve şık tasarımlı mobilyalar ve aksesuarlarla dekorasyonumuzu yaparız. Aldığımız ürünlerin kendi içindeki uyumu, diğer takımlar ile olan uyumu ve genel anlamda evin ambiyansı ile olan uyumu hepimiz için önemlidir. Özellikle mobilyalarımızın son trend ve işlevsel olmasının yanı sıra uzun yıllar kullanılabilme özelliğinin olması birçoğumuzun dikkat ettiği en temel unsurlardan biridir. Yıpranmayan, solmayan, leke tutmayan, kırılmayan ahşap ve kumaşların kullanıldığı ürünler her daim tercih listemizin başında gelir. Bunun yanı sıra evimizde kaliteli, son moda mobilyalarımızla sağladığımız uyumu kullandığımız renk tonları ile de destekleriz. Özellikle ailemizle, eşimiz ve çocuklarımızla, bireysel olarak ya da arkadaşlarımızla zamanımızın çoğunu harcadığımız evimizde kullandığımız renkler bir taraftan zevkimizi yansıtırken bir taraftan da odalarımızın daha kullanışlı ve modern görünmesini sağlar.
Odalarımızda renk seçimi yaparken her oda için özenle düşünmeliyiz. Özellikle hem fiziksel hem ruhsal anlamda bizi etkileyebilecek yatak odası gibi odalarda bu duruma daha da dikkat etmeliyiz. Yatak odaları günün yorgunluğunu attığımız ve zinde bir güne başlamak adına vaktimizi geçirdiğimiz özel alanlardandır. Bu sebeple odamızda seçtiğimiz her türlü mobilya, aksesuar ve renk seçimi hayati öneme sahiptir. Yatak odaları dinlenme ve uyuma mekanlarımız olduğu için mümkün olduğunca az ışık içermelidir. Bu sebeple perde kullanırken kalın ve koyu renkli olmasına özen gösterilmelidir. Gerek mobilyalarda ve aksesuarlarda gerek ise duvar boyasında kullanılan renklerinde açık ve enerjik tonlar olmasından ziyade daha koyu ve ışığı emen renklerin olması daha iyi olacaktır. Bu sayede yoğun ışıktan dolayı uyku kalitemiz düşmez, daha iyi bir uyku düzenimiz olur. Özellikle koyu yeşil, krem ve kahverenginin koyu tonları gibi renklerin tercih edilmesi bizim için iyi olacaktır. Yatak odamız için mobilya seçimi yaparken renk seçimine bir nebze daha özen göstermeliyiz. Aldığımız mobilyaların kullanışlı, işlevsel ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra rengi konusunda da odamıza uygun olmalıdır. Yatak odalarında sıklıkla tercih edilen koyu renk ceviz rengi mobilya takımlarına açık krem tonları bir halı ile eşlik edebilirsiniz. Aynı renkler ya da zıt renklerin bir arada kullanılması ile de evinize farklı bir hava katabilirisiniz. Koyu renkler ile kullanılacak açık renkli parçalar evinizde oluşabilecek kasvetli ortamı yok edebilir.

Bunun yanı sıra birçok kişinin kullanmakta çekindiği fakat yatak odalarımıza şık bir ambiyans katacak renklerde kullanılabilir. Mesele lila, mor, koyu yeşil gibi daha iddialı renklerin uygun tonlamalar ve eşleşmelerle kullanılması hem göz yormayan hem de modern bir ortam yaratmada birebir olacaktır.
Renk seçimi yaparken kafamızın karışması gayet normal. Yüzlerce çeşit ve renk arasından seçim yapmak oldukça zor. Fakat bu zorluğa katlanmadan bu alanda öncü olan ve sektöre yön veren firmalardan mobilya alışverişi yapmak bu noktada işimizi kolaylaştırabilir. 2002 yılında Bodrum’da kurulan ve country mobilya tarzında öncü firma olan Sempati Mobilya Bodrum mobilya ürünlerinde herhangi bir kokuya rastlamanız mümkün değil. Bu alanda pek çok yeniliğe imza atmış Bodrum Sempati Mobilya şık, kaliteli, kokmaz, yıpranmaz, leke tutmaz, solmaz, kırılmaz özelliklere sahip çeşit çeşit renkte yemek odası takımları, genç ve çocuk odası takımları, oturma odası grupları, yatak odası takımları gibi birçok ürünü barındıran bir yelpazeye sahip. Sizde evinize sempati katmak isterseniz, mağazalarımızda sizi görmekten mutluluk duyarız.